Eagle Specialty Products CRS6125B3DL19 6.125" Forged H-Beam Connecting Rod Set with Rod Bolt for Small Block Chevy
★★★★★ 4.5 141 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by nintendostyle.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 15
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Product Type: Auto Part
  • Package Quantity: 1
  • Package Dimensions: 12.0" (L) x 10.0" (W) x 4.0" (H)
  • Package Weight: 12.0 lbs
Brand Eagle
Item Weight 11.91 pounds
Manufacturer Eagle Specialty Products
Item model number 4.5185G
Product Dimensions 10.8 x 9.5 x 4.2 inches
Manufacturer Part Number CRS6125B3DL19
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.5 out of 5
★★★★★
141 ratings | 58 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
83% (117)
4 stars
4% (6)
3 stars
2% (3)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (14)